Programy i akcje

Z myślą o dzieciach z Supraśla

 DSC7595 KopiowanieW sierpniu i wrześniu  miały miejsce dwa wydarzenia, w których brały udział dzieci z DD w Supraślu. Jeszcze w czasie wakacji, a dokładnie w dniach 11 - 17 sierpnia, sześcioro dzieci z Supraśla uczestniczyło w obozie letnim, zorganizowanym przez Klub Dziecięcy „Dobra Nowina” w Białymstoku. Centrum „Diament” sfinansowało w 100% pobyt całej grupy w tym obozie, którego hasło brzmiało: „Wyprawa do Egiptu”.

Już w nowym roku szkolnym, 28 września, zorganizowano jednodniowy wyjazd grupy dzieci do Białegostoku, w ramach weekendowych spotkań. Oprócz udziału w zajęciach powakacyjnego programu zorganizowanego przez  Klub Dziecięcy „Dobra Nowina”, dzieci bawiły się w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski.  Sobotni wieczór, zakończony kolacją, spędziły w domu Ewy i  Ryszarda Gutkowskich.

 

Hasło obozu letniego nawiązywało do tematu Spotkań Odkrywców, zatytułowanych „We wszystkim ku dobremu”. Spotkania prowadzone w trzech grupach wiekowych, były poprzedzone wprowadzeniem w formie prezentacji o Egipcie i to zarówno tym starożytnym, jak i współczesnym.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczno- praktyczne, na których to dzieci wykonywały ciekawe rzeczy. Pogoda była w sumie niezła, w związku z czym dzieci korzystały z basenów. Ogromnym powodzeniem cieszyła się trampolina okupowana zarówno przez chłopców jak i dziewczynki. Były zabawy w plenerze, takie jak podchody, czy „Bitwa o flagę”. Dzień kończył się wieczornymi spotkaniami, w czasie których dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności. Opowiadana była też interesująca i zarazem tragiczna historia chrześcijańskiej rodziny z Libanu z okresu wojny niszczącej ten kraj. Wieczorne spotkania były również okazją do podsumowania dnia.

Zdjęcia:

 

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946