Obozy i półkolonie

"Diamentowe" półkolonie lipiec'2012

P7063583 Kopiowanie

Półkolonie letnie odbyły się tuż po zakończeniu roku szkolnego, w dniach  2-12 lipiec 2012 r., w pomieszczeniach Młodzieżowego Klubu „Schron”. Uczestniczyły w nich  23 osoby, w tym 18 dzieci w wieku od 6 do 14 lat, oraz  5 opiekunów,  w tym dwoje  z Niemiec. Program półkoloni był bardzo bogaty  i obfitował w wiele ciekawych zajęć  i atrakcji. Były gry i zabawy ruchowe, zajęcia muzyczne  i plastyczno-praktyczne oraz dużo konkursów z nagrodami. Obecność dwojga wychowawców z Niemiec stworzyła okazję do przyswojenia przez dzieci zwrotów w języku niemieckim, co chętnie robiły  w ramach zabawy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się czytanie i opowiadanie książki  pt. „Tajemnica bażanciej chatki”.

Czytaj więcej...

"Poszukiwacze skarbów" w Narewce

64 1

Pod takim hasłem odbył się obóz letni, zorganizowany przez ChCE "Diament", w dniach 17 - 23 lipiec 2011 r. w Narewce. Hasło nawiązywało do przesłania, które mieliśmy na uwadze przygotowując letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Chodziło nam o to, aby uczestnicy spędzili dobry czas nie tylko biorąc udział w interesujących zajęciach i zabawach, ale również mieli możliwość zastanowienia się nad wartościami, które są ważne w życiu człowieka. Wartości te są skarbami ubogacającymi zarówno życie dziecka, a także dojrzałego człowieka. 
     W obozie wzięło udział 50 osób. Uczestniczące w nim dzieci, w wieku od 6 do 18 lat, pochodziły z Domu Dziecka w Supraślu oraz dwóch dziecięcych Klubów - "Diament" i "Dobra Nowina" z Białegostoku. Wychowawcy pochodzili z kilku miast Polski: Białegostoku, Warszawy, Poznania, Chojnic, Oławy oraz z Niemiec.

Czytaj więcej...

PÓLKOLONIE LETNIE W BIAŁYMSTOKU

2mPółkolonie rozpoczęły się tuż po zakończeniu roku szkolnego, 28 czerwca i trwały do 3 lipca. Uczestniczyła w nich grupa 16 dzieci w wieku od 4 do 17 lat.
Zorganizowano wiele ciekawych zajęć, zarówno w pomieszczeniu klubowym, jak również na podwórku. W czasie zajęć praktyczno-plastycznych dzieci wykonały między innymi plakat kolonijny, diamentowe drzewo z imionami uczestników koloni itp. Było też dużo zabaw, gier i konkursów. Miały miejsce również wycieczki do parku i ZOO. Każdego dnia nasi podopieczni otrzymywali ciepły posiłek. Na zakończenie półkolonii dzieci wyróżniające się aktywnością w czasie zajęć otrzymały nagrody. Natomiast wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Czytaj więcej...

OBÓZ LETNI W NAREWCE

23mTegoroczny obóz letni dla dzieci odbył się w dniach od 18 do 27 lipca w Narewce. Uczestniczyły w nim 43 osoby, w tym 25 dzieci z Domu Dziecka w Supraślu oraz z Klubów "Diamentu" w Białymstoku i w Warszawie, a także podopieczni z Dziecięcego Klubu "Dobra Nowina" w Białymstoku. Dzieci uczestniczące w obozie były w wieku od 6 do 17 lat. Mimo dużej rozpiętości wiekowej, dzięki małym grupom, udało się nam stworzyć rodzinną atmosferę. Grupy liczyły od 2 do 5 dzieci. To umożliwiło budowanie dobrych relacji między wychowawcami i ich podopiecznymi.
Pogoda dopisywała więc prawie codziennie mogliśmy być nad rzeką.
Oczywiście organizowaliśmy też różnorodne zajęcia.
Wśród nich były Spotkania Odkrywców w trzech grupach wiekowych. Dzieci w czasie tych spotkać odkrywały prawdy duchowe ważne w życiu człowieka. W programie dnia były też gry, zabawy, robótki, zajęcia plastyczne itd. Dzieci chętnie brały udział w różnych dyscyplinach sportowych. Dzień kończyliśmy Wieczorami Niespodzianek, które przygotowywane były kolejno przez poszczególne grupy. Ważnymi elementami tych wieczorów były historie opowiedziane przy pomocy kukiełek oraz oczywiście śpiew. Obóz ten dostarczył nam wszystkim, zarówno dzieciom, jak i kadrze, dużo wspaniałych przeżyć i radości. Jesteśmy wdzięczni Bogu za opiekę i błogosławieństwa w czasie trwania całego obozu.

Czytaj więcej...

Akcja letnia 2010

kampania letniaW czasie wakacji organizujemy półkolonie, kolonie oraz biwak.
Półkolonie będą miały miejsce w Dziecięcym Klubie "Diament" w Białymstoku w dniach od 28 czerwca do 3 lipca. Kolonie odbędą się w Narewce w okresie od 18 do 27 lipca.
Na biwak wyjeżdża młodzież z Klubu "Schron" do Surażkowa pod koniec lipca.
Po wakacjach przedstawimy relacje wraz ze zdjęciami z tych wydarzeń.

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946