Programy i akcje

Świątecznie w klubach „Diamentu” w Białymstoku

1 1

Wigilijka w Dziecięcym Klubie „Diament” w 2011 r była trochę inna niż organizowane do tej pory. Nazwaliśmy ją „Spotkaniem przedświątecznym”, na które zaprosiliśmy oprócz klubowiczów i ich rodziców również koleżanki i kolegów ze szkoły i podwórka. Grono uczestników było dużo, ponad 100 osób, więc nasze pomieszczenia klubowe nie pomieściłyby wszystkich, dlatego postanowiliśmy spotkanie te zorganizować w Szkole Podstawowej Nr 47, przy ul. Palmowej 28. W programie, dzieci zaprezentowały świąteczne przedstawienie, a potem odbyły się konkursy z nagrodami. Po wspaniałym wigilijnym poczęstunku, wszystkie dzieci otrzymały świąteczne paczki. 
Tuż przed Wigilią, 23 grudnia br. zorganizowaliśmy wigilijkę w Młodzieżowym Klubie „Schron”. Miała ona uroczysty i integracyjny charakter. Atmosferę wieczoru tworzyły kolędy i wigilijny poczęstunek. Każdy uczestnik wigilijki otrzymał świąteczny prezent.

 

Czytaj więcej...

Choinka w Narewce

1mAkcja świąteczno-noworoczna Centrum "Diament" była rozciągnięta w czasie, bowiem trwała od 18 grudnia 2010 r. do 25 lutego 2011 r. Ostatnim wydarzeniem w tej akcji było właśnie spotkanie choinkowe zorganizowane 25 lutego 2011 r. w Narewce przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Narewkowskiej. Wspólnie z Dziecięcym Klubem "Dobra Nowina" z Białegostoku przygotowaliśmy dla uczestników tego spotkania w 50 paczek. Cieszymy się bardzo, źe trzeci rok z rzędu mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. My przekazaliśmy dzieciom prezenty, a one obdarowały nas radością i wdzięcznością.

 

Czytaj więcej...

Centrum "Diament" wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Białymstoku...

4mChCE "Diament" od kilku lat współpracuje z MOPR w Białymstoku. W ramach tego współdziałania organizowane są wspólnie spotkania choinkowe dla dzieci, którymi opiekuje się Zespół Pracowników Socjalnych Nr 5. Tegoroczne spotkanie odbyło się 15 stycznia br. w Szkole Podstawowej Nr 47. Dzieci przybyły na choinkę wraz z rodzicami. W spotkaniu uczestniczyły takźe dzieci z Klubu "Diament" przy ul. Berlinga 40, z wychowawcami i wolontariuszami. Grono uczestników liczyło w sumie około 150 osób.
W programie dzieci z Klubu "Diament" zaprezentowały jasełkowe przedstawienie, potem były zabawy przy muzyce oraz konkursy. Najbardziej radosnym momentem było otrzymanie wspaniałych prezentów, przygotowanych w ramach Gwiazdkowej Niespodzianki przez rodziny z Niemiec.

Czytaj więcej...

"Diamentowe" wieczory wigilijne

10m 1Pierwszym wydarzeniem była wigilijka dla dzieci z Domu Dziecka w Supraślu. Odbyła się ona 18 grudnia 2010 r. w mieszkaniu Ewy i Ryszarda Gutkowskich w ramach programu weekendowych spotkań dla naszych przyjaciół z Supraśla. Kolejnymi spotkaniami były wigilijki zorganizowane w "Diamentowych" Klubach w Białymstoku - w Dziecięcym Klubie "Diament" ( z udziałem rodziców podopiecznych), 21 grudnia 2010 r. oraz w Młodzieźowym Klubie "Schron", 22 grudnia 2010 r. W czasie spotkania został zaprezentowany przez dzieci specjalny świąteczny program. Kulminacyjnym momentem było rozdanie świątecznych prezentów.

Czytaj więcej...

Radość Świąt Bożego Narodzenia

1mOkres Świąt Bożego Narodzenia jest zawsze szczególnym czasem w "Diamencie". Nie tylko dlatego, że udzieliła się nam ogólna atmosfera przedświąteczna związana z radosnym wyczekiwaniem na Święta, w tym na prezenty, ale również dlatego, że ma miejsce wiele wydarzeń w krótkim czasie.
Każdego roku organizujemy spotkania, które nazywamy "wigilijkami". Są one namiastką wieczoru wigilijnego z jego atmosferą, no i z elementem uwielbianym przez dzieci, a więc z obdarowywaniem się prezentami. Boże Narodzenie to święto wzajemnego obdarowywania zainspirowane przez Dar Największy, jaki otrzymała ludzkość w Osobie Chrystusa.
Przedświąteczne spotkania odbywają się w klubach środowiskowych Centrum "Diament" oraz w domach prywatnych rodzin zaprzyjaźnionych wychowanków Domu Dziecka w Supraślu. Atmosferę świąteczną przedłużymy do stycznia 2011 r. kiedy to odbędą się spotkania choinkowe organizowane wspólnie z MOPR w Białymstoku.

Czytaj więcej...

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946