Kluby

Szachowa rywalizacja w "Schronie"

P1240558 KopiowaniePierwszymi zawodami w 2024 roku w MK „Schron” był Zimowy Turniej Szachowy, który odbył się 24 stycznia. Należy podkreślić, że był to to historyczny turniej.  Dlaczego? Był to pierwszy turniej szachowy w „Schronie”. Do tej pory zorganizowaliśmy kilka turniejów warcabowych, natomiast nie mieliśmy chętnych zawodników do rywalizacji szachowej. Tak więc z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy zmagania klubowych szachistów. Mistrzem został Dominik Tomaszewicz, drugie miejsce zajęła Maja Radzewicz, zaś trzecie miejsce przypadło Dawidowi Groszowi. Zwycięzcy otrzymali puchary.

Przedświąteczne spotkanie

PC220554 KopiowanieDwa dni przed Wigilią, 22 grudnia 2023 r.,  zorganizowaliśmy przedświąteczne spotkanie, zwane Wigilijką. Oczywiście tradycji  klubowej stało się zadość i głównym posiłkiem była pizza. Można powiedzieć, że było to Pizza Party Wigilikowe. Dodatkową atrakcją stanowiły przyniesione przez Kubę uszka oraz wspaniałe ciasta upieczone przez Maję.  Wszyscy byli w dobrych nastrojach, bo za chwilę już Święta Bożego Narodzenia, a i też przerwa świąteczno-noworoczna w zajęciach szkolnych. Na zakończenie spotkania klubowicze otrzymali prezenty świąteczne.

Ostatni turniej w 2023 roku

PC110549 KopiowanieTym razem zorganizowaliśmy w „Schronie”  Świąteczny Turniej Darta, który odbył się 11 grudnia 2023  Był to ostatni turniej w 2023 roku. Do rozgrywek przystąpiła dosyć duża grupa zawodniczek i zawodników, w sumie 11 osób. Zastanawiano się nad faworytami Turnieju, ale trudno było wytypować takie osoby, bo praktycznie wszyscy mieli równe szanse. Czuło się duże zaangażowanie zawodników, którzy walczyli do ostatnich rzutów lotkami. Zawody wygrała Maja Radzewicz, która wyróżniła się też największą liczbą punktów w jednej serii 3 rzutów. Drugie i trzecie miejsce zdobyli odpowiednio: Oliwia Rusek i Jakub Sołub. Zwycięzcom wręczono puchary, a pozostali zwodnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.

Jesienne konfrontacje

PB280537 Kopiowanie28 listopada 2023 r. odbył się Jesienny Turniej FIFA 19, w którym wzięło udział 9 zawodników. W pierwszej części turnieju rozegrano mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” . Następnie, dwóch zwycięskich graczy w każdej grupie rozegrało mecze półfinałowe. W finale spotkali się dwaj najlepsi zawodnicy. Mistrzem został Dawid Hakało, zaś Dawid Grosz zajął drugie miejsce. Trzecią lokatę wywalczył Jakub Sołub.  Byliśmy świadkami wspaniałej sportowej rywalizacji , od pierwszego do ostatniego meczu. Zwycięzcy otrzymali statuetki, a pozostali zawodnicy słodkie nagrody pocieszenia.