Kluby

Spotkania wigilijkowe 2019

PC208541W tym roku zorganizowaliśmy dwa spotkania przedświąteczne. 17 grudnia  2019 r. odbyła się wigilijka dla nastolatków i dzieci, natomiast 20 grudnia 2019 r. miała miejsce wigilijka dla młodzieży starszej.Wszystkim udzielił się uroczysty nastrój, do czego między innymi przyczyniła się świąteczna dekoracja pomieszczeń klubowych, a także nakryty stół i kolędy. Spotkania wigilijkowe są dobrą okazją do uczenia się wspólnego przeżywania wyjątkowych wydarzeń. Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia inspiruje nas do życzliwego patrzenia na świat i otaczających nas ludzi. Sama myśl o świętach powoduje, że stajemy się lepsi i radośniejsi, a w sercach naszych pojawia się pragnienie obdarowywania innych. Jesteśmy bardziej wrażliwi na los tych, którym mniej poszczęściło się w życiu niż  nam. Niech te szczególne myśli i uczucia rozleją się do wszystkich serc  i niech towarzyszą nam przez cały rok.

Wakacyjne turnieje dzieci i nastolatków w „Schronie”

Wakacyjny Turniej PiłkarzykówW okresie od połowy czerwca do końca wakacji 2019 r. w klubie „Schron” pojawiła się duża grupa dzieci i nastolatków, w wieku  7 – 15 lat. W sumie Klub odwiedziło ponad 50 dzieci, które korzystały z gościnności „Schronu”, biorąc udział w grach konsolowych, komputerowych, planszowych oraz grając w piłkarzyki i darta. To było wyjątkowe doświadczenie dostarczające dużo pozytywnych wrażeń. Szczególnymi wydarzeniami były turnieje, których w sumie było pięć. 19 i 25 czerwca 2019 r. odbyły się dwa turniej FIFA 19. Natomiast 27 czerwca 2019 r oraz 11 lipca i 27 sierpnia 2019 r. miały miejsce trzy turnieje piłkarzyków. Zwycięzcy turniejów otrzymali nagrody w postaci słodyczy, a triumfatorzy Wakacyjnego Turnieju Piłkarzyków (11.07.19 r.) oraz II Wakacyjnego Turnieju Piłkarzyków (27.08.19 r. ) otrzymali oprócz słodyczy także medale.

Nowy mistrz na torze kartingowym

P80785077 sierpnia 2019 r. udaliśmy się na tor kartingowy SadKarting, znajdujący się w nowej lokalizacji, w Białymstoku. Nowy tor, nowe maszyny zachęcały nie tylko do sprawdzenia nowych warunków jazdy, ale także do rywalizacji w przejeździe w jak najkrótszym czasie jednego okrążenia. Tytułu najlepszego kierowcy, w naszym gronie, bronił Maciek Michalec. Pierwszeństwa nie oddał tylko w pierwszej rundzie. W dwóch kolejnych rundach najszybszym kierowcą był Damian Ostrowski, i to on zajął pierwsze miejsce w kartingowych zmaganiach. Za nim uplasował się Maciek Michalec, a trzecie miejsce zdobył Kacper Sołowiej.

Czytaj więcej...

Spływ kajakowy Sokołdą i Supraślą

1Pogoda sprzyjała naszemu wypadowi na spływ kajakowy, który miał miejsce w Surażkowie 3 sierpnia 2019 r. Jednak przed dotarciem do Ritowiska  zastanawialiśmy się , czy tym razem przepłynięcie trasy, szczególnie  odcinka na Sokołdzie, nie będzie trudnym wyzwaniem, ze względu na, być może, niski poziom wody. W tym czasie  w rzekach w Polsce odnotowywano niskie poziomy, np. na Wiśle był  rekordowo niski poziom wody, tylko 40 cm! Byliśmy bardzo mile zaskoczeni kiedy zajechaliśmy z kajakami nad brzeg Sokołdy. Poziom wody był bardzo wysoki, jakby wbrew panującej w Polsce suszy. Prawdopodobnie wcześniejsze opady deszczu zasiliły wody Sokołdy i Supraśli. Tak więc bez większego wysiłku mogliśmy płynąć z nurtem rzek, oddając się przyjemnemu relaksowi. Po powrocie do Ritowiska czekał na nas smaczny, jak zwykle, obiad. A potem spędziliśmy miły czas pod wiatą i na podwórku .

Czytaj więcej...

Paintball i ognisko w Dzikich

1Od samego rana 9 lipca 2019 r. padał deszcz. Mieliśmy duże wątpliwości, czy uda się nam zrealizować plan wyjazdu na pole paintballowe w Dzikich. Ale mamy już różne doświadczenia związane z niesprzyjającą pogodą i wiemy, że nie należy przedwcześnie rezygnować z wyjazdu. Przed 18-tą przestało padać i mimo, że było wyjątkowo chłodno, mogliśmy w pełni poczuć klimat gry paintballowej. Po wielu bitwach, na dużym i małym polu, przyszedł czas na pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

 

Czytaj więcej...

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946