Kluby

NOWY KLUB W BIAŁYMSTOKU

6mCentrum "Diament" zorganizowało kolejny klub środowiskowy na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku. Jest to Młodzieżowy Klub "Schron" przy ul. Kalinowej 15. Inicjatywa utworzenia klubu wynikała z potrzeby młodzieży w wieku ponad gimnazjalnym wspólnego spędzania czasu. Grupa młodych ludzi chodzących po osiedlu stanowiła poważny problem lokalnej społeczności. Nasz pomysł został bardzo pozytywnie przyjęty przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Rodzina Kolejowa". Na potrzeby Klubu otrzymaliśmy dwa pomieszczenia. Jedno z nich wymagało gruntownego remontu. Wykonaliśmy go wspólnie z pracownikami Administracji Dziesięciny I. Młodzi ludzie gremialnie i z zapałem malowali pomieszczenia, a także wykonywali prace porządkowe.
Powstanie Młodzieżowego Klubu "Schron" jest przykładem partnerskiego działania różnych instytucji w praktycznym rozwiązywaniu problemów społecznych. W tym gronie jest również Urząd Miasta Białegostoku, który poparł nasze wysiłki.
Jakie zdanie ma sama młodzież na temat tej inicjatywy? - "Gdyby nie ten klub to wątpię, że mielibyśmy co robić. Pewnie nadal stalibyśmy pod blokami, a ludzie dalej by na nas narzekali" - to wypowiedź jednego z nastolatków, który brał udział w remoncie nowego klubu.

Zdjęcia:

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946