Programy i akcje

Po przerwie...

 

P1016337 Kopiowanie11 czerwca 2016 r. spotkaliśmy się z naszymi  przyjaciółmi z Supraśla. Był to wyjątkowy dzień zarówno dla dzieci, jak i dla nas, opiekunów, wypełniony  różnymi wydarzeniami. Pierwszym z nich był park wodny w Hotelu Gołębiewski. Po smacznym posiłku udaliśmy się do Parku rozrywki w Jurowcach. Tam spędziliśmy miły czas korzystając z wielu atrakcji: autodrom, gokarty, trasa linowa, kolejka górska, dmuchaniec, karuzela z samolotami, gra w hokeja stołowego, w koszykówkę itd. Ruch na świeżym powietrzu sprawił, że z apetytem zjedliśmy kolację, przygotowaną przez ciocię Ewę.

 

 

Czytaj więcej...

Z myślą o dzieciach z Supraśla

 DSC7595 KopiowanieW sierpniu i wrześniu  miały miejsce dwa wydarzenia, w których brały udział dzieci z DD w Supraślu. Jeszcze w czasie wakacji, a dokładnie w dniach 11 - 17 sierpnia, sześcioro dzieci z Supraśla uczestniczyło w obozie letnim, zorganizowanym przez Klub Dziecięcy „Dobra Nowina” w Białymstoku. Centrum „Diament” sfinansowało w 100% pobyt całej grupy w tym obozie, którego hasło brzmiało: „Wyprawa do Egiptu”.

Już w nowym roku szkolnym, 28 września, zorganizowano jednodniowy wyjazd grupy dzieci do Białegostoku, w ramach weekendowych spotkań. Oprócz udziału w zajęciach powakacyjnego programu zorganizowanego przez  Klub Dziecięcy „Dobra Nowina”, dzieci bawiły się w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski.  Sobotni wieczór, zakończony kolacją, spędziły w domu Ewy i  Ryszarda Gutkowskich.

Czytaj więcej...

Wigilijkowe spotkanie z przyjaciółmi z Supraśla

PC154510 KopiowanieW sobotę 15 grudnia 2012 r. spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Domu Dziecka w Supraślu.  W programie tego przedświątecznego spotkania, które odbyło się  w Białymstoku, przygotowano trzy wydarzenia. Każde z nich odbyło się w innym miejscu. Najpierw, dzieci uczestniczyły w wigilijce, mającej miejsce w Dziecięcym Klubie „Dobra Nowina”, przy ul. Kujawskiej 22. Tam oglądały przedstawienie świąteczne, usłyszały ciekawą historię na temat końca świata, brały udział w grach i zabawach oraz we  wspólnym uroczystym  posiłku. Na koniec,  wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe gwiazdkowe prezenty. Kolejną atrakcją był wyjazd do Parku Wodnego „Tropikana” , znajdującego się w Hotelu Gołębiewski.   Za oknem był mróz, ale zabawy w ciepłej wodzie sprawiły dzieciom ogromną radość i przyjemność. Ostatnim punktem spotkania była wizyta w domu Ewy i Ryszard Gutkowskich.  Spędzono czas na grach, rozmowach, oglądaniu bajek, a na koniec zjedzono pyszną kolację. 

Czytaj więcej...

Majowe spotkanie

P5114628 KopiowanieZawsze dużą radość sprawia nam  spotkanie z przyjaciółmi z Domu Dziecka w Supraślu. Dlatego ucieszyliśmy się z możliwości wspólnego spędzenia czasu z grupą 8 dzieci w sobotę 11 maja 2013 r. w Białymstoku. Oprócz stałych uczestników weekendowych  spotkań były też dzieci, które przyjechały po raz pierwszy. Mogliśmy je bliżej poznać podczas  zabaw i rozmów w mieszkaniu Ewy i Ryszarda Gutkowskich. Jak zwykle nasi mali przyjaciele chętnie włączyli się w przygotowanie posiłków – obiadu i kolacji. Między innymi dzięki temu odczuwaliśmy rodzinną atmosferę. Na dobre samopoczucie wpłynął niewątpliwie wyjazd do Parku Wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewski. Szkoda tylko, że czas tak szybko płynie…

Czytaj więcej...

Dzieci, które sprawiają radość...

8mKażde spotkanie z naszymi małymi przyjaciółmi z domu dziecka dostarcza nam dużo radosnych przeżyć. Cieszymy się podwójnie - widząc ich radość, kiedy goszczą w naszych domach, a także dlatego, że ich obecność i rozmowy ubogaca nasz świat emocji. Jesteśmy wdzięczni wszystkim wolontariuszom, którzy systematycznie zapraszają do swoich domów podopiecznych z Domu Dziecka w Supraślu w ramach programu weekendowych spotkań. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Dołączone zdjęcia wykonano w czasie kwietniowego spotkania.

 

Czytaj więcej...

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946