Archiwum

DIAMENT pomaga w zakupie podręczników

Osoby, które mają dzieci w wieku szkolnym doskonale wiedzą, że wrzesień każdego roku wiąże się zawsze z dużymi wyzwaniami finansowymi. Dotyczą one głównie zakupu podręczników szkolnych, zeszytów i różnego rodzaju przyborów szkolnych. Koszt przygotowania dziecka do nowego roku ciągle rośnie, więc wiele rodzin po prostu na to nie stać.

 

 

Nie ma tez stałego zestawu podręczników, które praktycznie zależą od nauczyciela, który ma do wyboru cała gamę pozycji. Tak więc uczniowie, którzy maja starsze rodzeństwo nie mogą korzystać z używanych podręczników, bo ich nauczyciel

 

 zaleca inne książki. Pozbawia to rodziny wielodzietne możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, tak jak to było do tej pory. Oczywiście staje się jasne, że generuje to dodatkowo poważne 

problemy finansowe rodzin ubogich. Nie stać ich na właściwe wyprawienie dziecka do szkoły. To niewątpliwie może mieć wpływ na poczucie wartości, i rodziców, i dzieci.

 

Widząc ten narastający problem włączyliśmy się do akcji pomagania rodzinom w tej dziedzinie. W miarę naszych możliwości pomagamy dzieciom w zakupie szkolnych podręczników. Dokonaliśmy zakupu podręczników dla niektórych podopiecznych Świetlicy "Dziecięcy Klub Przyjaciół" w Warszawie.
 

 

Są jeszcze potrzeby w tej dziedzinie. Mimo że już we wrześniu rozpoczął się rok szkolny nie wszystkie dzieci mają podręczniki. Dlatego prosimy was o przyłączenie się do akcji. Dla orientacji powiemy, że komplet podręczników dla uczniów IV klasy wynosi około 150 zł.

 

Są dzieci i ich rodzice, które będą wdzięczne za zakup choćby jednego podręcznika. Dlatego gorąco zachęcamy was do ofiarowania pieniędzy na ten cel. Pieniądze prosimy wpłacać na nasze konto z dopiskiem "Pierwszy dzwonek".
 
 
 
 
Zdjęcia z akcji:
 

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946