Archiwum

Zakończenie działalności Dziecięcego Klubu Przyjaciół w Warszawie

klub warszawaKażda działalność ma swój początek, ale w pewnym momencie następuje jej zakończenie. Dziecięcy Klub Przyjaciół przy ul Targowej 14 w Warszawie powstał w 1998 roku. Przez 12 lat pełnił swoją misję społeczną organizując różnorodne zajęcia, programy i projekty dla dzieci i młodzieży mieszkającej w sąsiedztwie, w czasie roku szkolnego oraz w okresie wakacji. W zajęciach uczestniczyły dziesiątki, a może nawet setki podopiecznych. Kadrę wychowawców stanowili pedagodzy, psychologowie i duża grupa wolontariuszy. W tym gronie znajdowała się też była podopieczna, która ukończyła studia pedagogiczne. Czas naszej pracy związany był z licznymi wyzwaniami i radościami. Zostaną one w naszych sercach i stanowić będą cenne doświadczenie, które wykorzystamy w innych miejscach naszej pracy z dziećmi i młodzieżą.
Głównym powodem decyzji o zamknięciu Klubu w Warszawie były plany Urzędu Dzielnicy dotyczące generalnego remontu kamienicy, w której wynajmowaliśmy pomieszczenia. Łączy się to z wysiedleniem wszystkich mieszkających tam lokatorów. Kontynuowanie naszej działalności wiązałoby się z poszukiwaniem nowej lokalizacji i rozpoczęciem pracy od początku, z nową grupą dzieci. Oczywiście ważnym problemem byłyby również fundusze na adaptacje pomieszczeń, a zdobycie tych funduszy jest coraz trudniejsze. W tej sytuacji postanowiliśmy skoncentrować się na pracy w Białymstoku.

Spotkanie Wiglilijkowe w Dziecięcym Klubie Przyjaciół w Warszawie

fwJak co roku na Boże Narodzenie w "Dziecięcym Klubie Przyjaciół" w Warszawie zorganizowane zostało spotkanie wigilijkowe. 21 grudnia spotkali się opiekunowie i podopieczni, a niektóre dzieci przyszły wraz z rodzicami. W ten szczególny dzień odwiedzili nas również goście z Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Pramerica, którzy ufundowali w tym roku paczki świąteczne dla Klubowiczów. Nasz wspólny czas zaczęliśmy od przedstawienia wykonanego przez dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne. Przedstawienie przypomniało nam dlaczego Święta są dla nas szczególnym czasem i co my właściwie świętujemy. Potem były kolędy i wspólne składanie sobie nawzajem życzeń.
Następnie usiedliśmy wszyscy przy stole wcześniej przygotowanym razem z dziećmi. Wigilijkę zakończyliśmy rozdawaniem prezentów dla wszystkich. Był to piękny czas pełen radości z przyjścia Pana Jezusa, jak i tego, że możemy być wszyscy razem.

 

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Dziecięcym Klubie Przyjaciół w Warszawie

W "Dziecięcym Klubie Przyjaciół" w Warszawie obchodzono Dzień Dziecka w różny sposób aż cztery dni. Rozpoczęliśmy 27 maja. Z okazji naszego święta dostaliśmy od Ośrodka Pomocy Społecznej kupony na pizzę i colę do Warszawskiego Centrum Handlowego "Promenada". 
 
 

Czytaj więcej...

Owocna współpraca z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Warszawie

Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne" Diament" utrzymuje kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy praktycznie od 1999 roku. Bierzemy udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez OPS.

Ośrodek Pomocy Społecznej jest bardzo otwarty na współpracę ze świetlicami działającymi na terenie Dzielnicy. Wychodzi z inicjatywą wielu cennych programów, które wspaniale uzupełniają ofertę zajęć dla dzieci ze środowisk zagrożonych patologią.

 

Czytaj więcej...

Święto Dzieci w Klubie Przyjaciół w Warszawie

05wawa dd1W Dziecięcym Klubie Przyjaciół w Warszawie Dzień Dziecka obchodzony był bardzo hucznie i trwał aż trzy dni.

W środę (1.06.) dzieci uczestniczyły w festynie świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych w Centrum Handlowym "Promenada". Uczestnicy obejrzeli pokaz jazdy figurowej na lodzie, startowali w różnego rodzaju konkursach i otrzymali poczęstunek.

Czytaj więcej...

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946