Obozy i półkolonie

"Poszukiwacze skarbów" w Narewce

64 1

Pod takim hasłem odbył się obóz letni, zorganizowany przez ChCE "Diament", w dniach 17 - 23 lipiec 2011 r. w Narewce. Hasło nawiązywało do przesłania, które mieliśmy na uwadze przygotowując letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Chodziło nam o to, aby uczestnicy spędzili dobry czas nie tylko biorąc udział w interesujących zajęciach i zabawach, ale również mieli możliwość zastanowienia się nad wartościami, które są ważne w życiu człowieka. Wartości te są skarbami ubogacającymi zarówno życie dziecka, a także dojrzałego człowieka. 
     W obozie wzięło udział 50 osób. Uczestniczące w nim dzieci, w wieku od 6 do 18 lat, pochodziły z Domu Dziecka w Supraślu oraz dwóch dziecięcych Klubów - "Diament" i "Dobra Nowina" z Białegostoku. Wychowawcy pochodzili z kilku miast Polski: Białegostoku, Warszawy, Poznania, Chojnic, Oławy oraz z Niemiec.

      Mimo tegorocznego deszczowego lata, pogodę mieliśmy wspaniałą, a więc dużo słońca i tylko czasami zachmurzone niebo, pozwalające na odpoczynek od upału. Deszcze padały jedynie w nocy lub nad ranem. 
     W ciągu siedmiu obozowych dni, od rana do wieczora, działo się wiele ciekawego. Zaraz po śniadaniu dzieci brały udział w Spotkaniu Odkrywców, na których odkrywano i zgłębiano takie skarby duchowe jak: przyjaźń, uczciwość, odwaga, cierpliwość czy miłość. Potem - do obiadu - miały miejsce zabawy, gry i wycieczki, w mniejszych lub większych grupach. Było gorąco, więc dzieci z radością korzystały z kąpieli w basenie, bądź z wodnej ślizgawki, a czasami decydowały się na plażowanie nad rzeczką. Dla młodych poszukiwaczy skarbów zorganizowano podchody uwieńczone znalezieniem skrzyni ze skarbami. Zarówno nasi podopieczni, jak i wychowawcy mieli okazję do udziału w zdrowej rywalizacji oraz sprawdzenia swoich umiejętności i zdolności w turniejach sportowych takich jak: tenisowy, piłkarzyki i sumo na śliskiej folii. Zaś energię rozpierającą dzieci mogły one gubić uczestnicząc w rozgrywkach piłki nożnej i siatkowej oraz innych zabawach i grach sportowych. 
     Po obiedzie odbywały się zajęcia plastyczno- praktyczne. Każdy mógł zrobić coś ciekawego dla siebie - między innymi naszyjniki i bransoletki z koralików.
     Przygoda Muzyczna była niepowtarzalną okazją do wspólnego śpiewu i nauki nowych piosenek chrześcijańskich. Zakończeniem dnia były Wieczorne Niespodzianki, przygotowywane przez poszczególne grupy, a więc była to okazja do tego, aby zaprezentować się artystycznie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedstawienia kukiełkowe i opowiadanie "Skarby śniegu". 
     Ostatni wieczór miał bardzo uroczysty charakter. Zgodnie z naszym "Diamentowym" zwyczajem, została przygotowana wspaniała, iście królewska kolacja. Po niej miało miejsce przedstawienie teatralne z dekoracjami, w wykonaniu dzieci oraz drama - przygotowana przez wychowawców. 
     Ważnym i oczekiwanym momentem było rozdanie dyplomów uczestnictwa i prezentów wszystkim dzieciom, a także podziękowania kadrze za wspaniałą pracę. Zwycięzcy poszczególnych turniejów sportowych otrzymali dyplomy i nagrody. Kontynuacją wieczoru był spontaniczny wspólny koncert piosenek chrześcijańskich, których dzieci uczyły się w czasie Przygody Muzycznej. Dodatkowo, gry i zabawy oraz prezentowane przez dzieci humorystyczne scenki wypełniły dłuuuu..go trwający obozowy wieczór. 
     Ranek ostatniego dnia na obozie powitał nas deszczem, jakby Narewka smuciła się z powodu wyjazdu dzieci. I chyba dlatego również, trochę smutni zjadaliśmy śniadanie. Potem było pakowanie, porządki i nie kończące się pożegnania, z niejedną łezką w oku, ale też nadzieją na spotkanie w następnym roku na obozie ponownie. 
     Nasze serca zaś, mimo zmęczenia, wypełniała wdzięczność Bogu za to, że tak wspaniale wszystkim pokierował.

Zdjęcia:

 

 

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946