Publikacje

"Kropla do kropli"

kroplaZbiór poezji zawierający wiersze kobiety-poetki dojrzałej.

Czytelnicy znajdą tu osobiste i refleksyjne polemiki z Bogiem, ale także utwory lekkie i żartobliwe. Poezja głęboko humanistyczna, ukazująca człowieka składającego się z ducha, duszy i ciała, a także z pragnień, oczekiwań, marzeń, a czasami z upadków.

"Moja siostra i ja"

siostra

"Moja siostra i ja" jest piękną opowieścią o pewnej zwykłej, a jednak niezwyczajnej rodzinie. Autorka odsłania bogate życie wewnętrzne dorastającej dziewczynki - Alicji, która codziennie musi podołać problemom otaczającego ją świata. Alicja staje przed trudnym pytaniem: Dlaczego ona i jej rodzina, która wcale nie jest gorsza od innych, musi cierpieć?

Książka "Moja siostra i ja", mimo powagi poruszanych problemów, jest niezwykle pogodna, ciepła i pełna humoru.

"Dialogi na dwie głowy i cztery nogi"

dialogi

"Dialogi na dwie głowy i cztery nogi" to pozycja adresowana do czytelników w wieku 7-12 lat. Może stanowić także wspaniałą pomoc dla rodziców, którzy pragną przekazać swoim dzieciom chrześcijańskie wartości i wzorce postępowania.

"Dialogi..." to zbiór zabawnych opowiadań z życia szkolnego pary przyjaciół, opatrzony pięknymi ilustracjami. Książka może być z powodzeniem wykorzystywana w przedstawieniach teatrzyku kukiełkowego.

"Księżycowe dziecko"

ksiezycowe

Nakładem Chrześcijańskiego Centrum Edukacyjnego "Diament" ukazała się nowa książka Beaty Jaskuły-Tuchanowskiej zatytułowana "Księżycowe dziecko".

Książka napisana w formie dziennika porusza temat walki nie tylko o życie i zdrowie niepełnosprawnego dziecka, ale także o usprawnienie i usamodzielnienie głównej bohaterki - Martynki. Walka toczy się w obrębie całej rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych, którzy rozumiejąc jej wagę, podjęli się trudu rehabilitacji. Autorka opowiada także o swoje własnej walce o społeczną akceptację i prawo do normalnego życia dla ludzi takich jak Martynka.

 

 

 

 

 

 

"INFODIAMENT"

infodiament...to biuletyn Chrześcijańskiego Centrum Edukacyjnego "DIAMENT", informujący o aktualnych wydarzeniach w Centrum ...

...który możesz otrzymać bezpłatnie w formie tradycyjnej lub elektronicznej. Wystarczy wysyłać e-mail, z zaznaczeniem w jakiej formie chcesz go otrzymać, pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kolejna praca magisterska o Centrum "Diament"

W czerwcu tego roku została obroniona na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku praca magisterska Agnieszki Kobryś pt. "Rola wolontariatu w organizacjach pozarządowych na przykładzie Chrześcijańskiego Centrum Edukacyjnego "Diament" w Białymstoku". 

Czytaj więcej...

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946