Obozy i półkolonie

Wspomnienia z wakacji'2009

2mTegoroczna akcja letnia miała odmienny przebieg niż akcje mające miejsce do tej pory. Zamiast kolonii dla jednej grupy postanowiliśmy zorganizować półkolonie dla dwóch grup, w dwóch miejscach: w Białymstoku i w Warszawie. Zostały one zorganizowane przez "Diamentowe" świetlice środowiskowe.
Półkolonie w Białymstoku rozpoczęły się tuż po zakończeniu roku szkolnego, 29 czerwca i trwały do 8 lipca. Uczestniczyła w nich grupa 15 dzieci w wieku od 4 do 17 lat.

 

 

 Atmosfera wakacyjna udzieliła się wszystkim. W czasie wszystkich zajęć było dużo radości i śmiechu. Zorganizowano wiele ciekawych zajęć, zarówno w pomieszczeniu klubowym, jak również na podwórku.
W czasie zajęć praktyczno-plastycznych dzieci wykonały "świeczkowisko", totemy, plakatów, wianki, miniaturę lasu w pudełku, plecenie wianków, smaczne potrawy; malowały plakaty i obrazy na chodniku. Było też dużo zabaw, gier i zawodów sportowych, między innymi: rzuty do celu, skakanka, slalomy z przeszkodami, zabawa z chustą, podchody itd.
Miały miejsce wycieczki na planty i wyjście na basen do Hotelu "Gołębiewski". Bardzo atrakcyjnym wydarzeniem był wyjazd na piknik do Supraśla, połączony z wieloma atrakcjami, jak zabawy i gry na polanie leśnej, zwiedzanie stajni w gospodarstwie agroturystycznym oraz grilowanie i pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Każdego dnia nasi podopieczni otrzymywali ciepły posiłek.
Na zakończenie półkolonii dzieci wyróżniające się aktywnością w czasie zajęć otrzymały nagrody. Natomiast wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami i pamiątkowymi dyplomami.
Półkolonie w Warszawie odbyły się w dniach od 3 do 28 sierpnia. Grono uczestników liczyło 30 dzieci. Utworzono 3 grupy, którym przydzielono określone zadania i obowiązki. Między innymi każda grupa była odpowiedzialna za porządek w jednym z pomieszczeń świetlicy.
Temat przewodni brzmiał: "Diamenciki w naszym życiu". W czasie Spotkania Odkrywców rozmawialiśmy z dziećmi na temat ważnych wartości w życiu każdego człowieka, czyli o miłości, radości, pokoju, prawdomówności, odwadze, cierpliwości, uprzejmości, przyjaźń i wielu innych. Podstawą tych rozmów były interesujące historie zaczerpnięte z Biblii.
Również tematyka innych zajęć nawiązywała do określonego "diamencika" dnia.
W czasie zajęć plastyczno-praktycznych dzieci wykonywały prace indywidualnie lub w grupach.
Powstały piękne zbroje, tarcze i miecze; poza tym wykonano ramki na zdjęcia, wiersze i rysunki o miłości, flagi z nazwą poszczególnych grup, koguciki itp.
W programie dnia uwzględniono naukę języka angielskiego. Dzieci uczyły się zwrotów i słów związanych z poszczególnymi wartościami.
Ważnym momentem każdego dnia był smaczny obiad, przygotowywany przez jedną z warszawskich restauracji.
A po obiedzie czekała dzieci kolejna atrakcja, wyjście na basen. Czas spędzony razem dostarczał wszystkim dużo radości.

Zdjęcia:

 

 

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946