Obozy i półkolonie

Ferie zimowe w Centrum "Diament"


Winter campProgram zimowy w "Dziecięcym Klubie Przyjaciół" w Warszawie


 

 

W dniach 16-20 stycznia w Dziecięcym Klubie Przyjaciół w Warszawie odbył się specjalny program w ramach ferii zimowych. Postanowiliśmy, podobnie jak w zeszłym roku, wybrać się do jakiegoś kraju w celu zwiedzenia i poznania go.

 

 

Winter camp

Wybraliśmy Chiny. Była to niezwykła podróż. Zaczęło się od znalezienia Chin na mapie i 
obejrzenia zdjęć z tego kraju. Poznaliśmy największą budowlę świata widzianą z kosmosu jaką jest mur chiński, zobaczyliśmy jak wyglądają Chińczycy na zdjęciach, dowiedzieliśmy się czym się zajmują, co jedzą. Mieliśmy okazję jeść chińskie danie złożone z ryżu i mięsa. Były zupki chińskie, pędy bambusa, słynne owoce liczi, chińskie ciasteczka z życzeniami czy cukierki eukaliptusowe. Po za wieloma informacjami i próbowaniem chińskiego jedzenia wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające Chiny, ich mieszkańców, jak również 
wielką mapę Chin. Przeplatane to wszystko było zabawą i grami. W ostatni dzień urządziliśmy sobie kino i oglądaliśmy film nie o czym innym jak o Chinach. Była to bajka "Mulan", na której dzieci mogły zobaczyć walczące Chiny i przy okazji historię pewnej chińskiej dziewczynki. Był to czas pełen śmiechu i radości. Długo zostanie mam w pamięci.


 

Zimowe półkolonie w Dziecięcym Klubie "Diament" w Białymstoku

Winter camp

 
W dniach 30 stycznia - 4 lutego w Dziecięcym Klubie "Diament" w Białymstoku odbyły się zimowe półkolonie. Wzięła w nich udział grupa około 30 dzieci. Program półkolonii był bardzo bogaty i obfitował w wiele ciekawych zajęć i specjalnych atrakcji. Mieliśmy dzień sportu, w którym dzieci uczestniczyły w zawodach i konkurencjach sportowych. Był turniej tenisa stołowego i konkurs skoków na

Winter camp

 skakance. Zorganizowane były także zajęcia z języka angielskiego. Atrakcjami były: wspólne wyjście na basen, a także do kina. Dzieci obejrzały "Opowieści z Narnii", a potem wzięły udział w zajęciach plastycznych i praktycznych. Ich tematyka była związana z obejrzanym filmem. Były także zajęcia z modelarstwa, na których chłopcy składali modele samolotów. Bez wątpienia największą atrakcją półkolonii był wyjazd na kulig do Surażkowa koło Supraśla. Konie, ognisko z bigosem i kiełbaskami, zwiedzanie stadniny oraz przejażdżka na kucykach, a także zabawa na śniegu dostarczyły dzieciom wesołych przeżyć i emocji. Ostatniego dnia półkolonii uczestnicy zostali obdarowani prezentami. Ten zimowy tydzień dostarczył wszystkim wiele radości.

 

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946