Kluby

Sukces reprezentacji MK „Schron”

1 2

Kiedy chłopcy z Klubu „Schron” przystąpili w sierpniu do cyklu turniejów szóstek piłkarskich, w ramach IX edycji Genticus Cup’11 - zorganizowanym przez Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne “Genticus”, na boisku Orlika przy Szkole Podstawowej nr 37 w Białymstoku – mieliśmy skromne marzenia o znalezieniu się w pierwszej dziesiątce, na 24 startujące zespoły. Widocznie nie doceniliśmy drzemiącego w naszych zawodnikach potencjału piłkarskiego, gdyż drużyna zajęła 3 miejsce w I Turnieju Szóstek, w dniach 6- 28 sierpnia 2011 r. Gdyby nie zabrakło doświadczenia turniejowego mogłaby sięgnąć nawet po 1 miejsce.

3W II Turnieju, mającym miejsce w dniach od 4 września do 16 października 2011 r. nie było tak spektakularnego sukcesu, ale nasz zespół zajął dobre IV miejsce. Zaraz po tych rozgrywkach drużyna „Schronu” przystąpiła do kolejnego turnieju - III Turnieju Halowego, który miał miejsce w dniach od 22 października do 18 grudnia 2011 r., w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 47. Tym razem nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

2 Bardzo interesującym, dla zawodników „Schronu” i nas wychowawców, było podsumowanie wyników trzech turniejów. Okazało się, że w klasyfikacji generalnej całego cyklu turniejowego, piłkarze ze „Schronu” zajęli II miejsce, a kapitan drużyny, Mateusz Pawluczuk, został najlepszym strzelcem. Traktujemy to jako duży sukces naszej reprezentacji.