Archiwum

Dzień Dziecka w Dziecięcym Klubie Przyjaciół w Warszawie

W "Dziecięcym Klubie Przyjaciół" w Warszawie obchodzono Dzień Dziecka w różny sposób aż cztery dni. Rozpoczęliśmy 27 maja. Z okazji naszego święta dostaliśmy od Ośrodka Pomocy Społecznej kupony na pizzę i colę do Warszawskiego Centrum Handlowego "Promenada". 
 
 

Do Dnia Dziecka było jeszcze trochę czasu, więc postanowiliśmy zwyczajnie razem spędzić czas i zintegrować się. 
Wraz z czwórką wolontariuszy i pracowników poszła grupa dzieci. Zaczęło się od jazdy autobusem, kiedy to poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Było dużo śmiechu i zabawy. W "Promenadzie" po posiłku mieliśmy czas wolny, wtedy w mniejszych grupach poszliśmy zwiedzać galerię. Na koniec, w umówionym miejscu, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do domów. Był to dobry czas. Razem dużo rozmawialiśmy i miło spędziliśmy czas. Dzieci były szczególnie zadowolone, że mogły spotkać się z nami w sobotę, dzień wolny od Klubu. Oby więcej takich spotkań! 


31 maja świętowaliśmy w naszej Świetlicy. Były gry, zabawy, konkursy z nagrodami i poczęstunek. 

Dzień 1 czerwca był niespodzianką dla dzieci. Nie wiedziały co będziemy robić. Zebraliśmy się wszyscy o piętnastej i wyruszyliśmy do kina. 
Najzabawniejsza, jak zawsze dla dzieci, była podróż autobusem. Dzieciaki śmiały się i robiły dużo rumoru, ale dotarliśmy bez problemów. W kinie mieliśmy możliwość wyboru filmu. Większość wybrała "Epokę lodowcową II" , ale kilkoro z nas poszło na film "Lassi". W trakcie oglądania jedliśmy słodycze i dobrze się bawiliśmy. Było dużo śmiechu, bo i taka też jest "Epoka lodowcowa". Osoby, które wybrały drugi film, ku naszemu zdumieniu wyszły wielce wzruszone. Przez całą drogę powrotną wymienialiśmy wrażenia z filmów. Znowu, jak podczas sobotniej wyprawy, czuliśmy się jak wielka rodzina. Było widać, że wszystkim jest dobrze razem i jest to dobry czas.


Natomiast 2 czerwca udaliśmy się do Teatru Rampa, żeby jako świetlica wziąć udział w Festiwalu Małych Form Teatralnych pt. "Świat Baśni" zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Południe Miasta Stołecznego Warszawy. Patronat nad imprezą objął Zastępca Burmistrza Dzielnicy Pan Jarosław Jankowski. W przeglądzie brało udział 12 praskich świetlic. 

Dzieci z naszego Klubu prezentowały przedstawienie pt. "Leniwe księżniczki". Sztuka została napisana przez naszą wolontariuszkę Paulinę Karpińską. Przedstawienie sztuki poprzedzało wiele tygodni ćwiczeń i pracy nad strojami, dekoracjami, muzyką i tekstem. Dzieci bardzo denerwowały się przed przedstawieniem, mimo tego występ był bardzo dobry. Dzieci grały bardzo pewnie i jako pracownicy mogliśmy z dumą je oglądać. Jako świetlica nie zajęliśmy miejsca od 1 do 3, ale jak wszystkie świetlice, dostaliśmy prezenty. Mogliśmy także obejrzeć przedstawienia w wykonaniu dzieci z innych świetlic praskich oraz spektakl "Złota kaczka" w wykonaniu aktorów Teatru Rampa. Przeglądowi towarzyszyło wiele emocji i wszyscy świetnie się bawili. 

Jednak pomimo tego, ze nie wygraliśmy żadnego miejsca, to jako grupa wygraliśmy. Miło było patrzeć, na zaangażowanie dzieci, na to jak się wspierają, jak tworzą zespół. Miło było widzieć, jak osoby nie będące aktorami dopingowały aktorów i jak pomagały. Jak przeżywają to co się dzieje. Był to dzień, który na pewno na długo zapadnie nam w pamięci, a już myślimy o następnym przedstawieniu.


KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946