Programy i akcje

Radosna atmosfera weekendowych spotkań

Raz w miesiącu organizujemy weekendowe spotkania dla dzieci z domów dziecka. Ostatnie spotkanie, które odbyło się w Białymstoku w sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia miało szczególnie uroczysty charakter. Mogliśmy dzielić się z dziećmi radosną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia i wskazać na wyjątkowy dar jakim było przyjście na świat Zbawiciela.

W spotkaniu uczestniczyła dość liczna grupa 25 dzieci i wolontariuszy. Najpierw pojechaliśmy na basen do Hotelu Gołębiewski. Dyrekcja Hotelu zrobiła naszym podopiecznym gwiazdkowy prezent w postaci darmowego wstępu. Potem uczestniczyliśmy wszyscy w wigilijkowej kolacji w mieszkaniu Ewy i Ryszarda Gutkowskich. Oczywiście ważnym i ekscytującym elementem spotkania były prezenty. Poczuliśmy się jak jedna duża rodzina połączona miłością i wzajemną życzliwością.
 
 
To nie był koniec atrakcji tego przedświątecznego spotkania. Poszczególne dzieci zostały 
 

zawiezione do kilku rodzin zaprzyjaźnionych. Tam spędziły resztę sobotniego wieczoru, nocleg oraz niedzielę. Dzieci czuły się jak członkowie naszych rodzin, brały udział w zajęciach domowych, a także miały dużo czasu na zabawy, spacery czy rozmowy. W takiej atmosferze otwierają się i mówią o swoich problemach. Czują się wtedy kochane i akceptowane.

 

Program weekendowych spotkań daje możliwość dzieciom poznania ludzi o wielkim sercu. A rodzinom zaprzyjaźnionym daje szansę na poznanie świta emocji, przeżyć i marzeń dzieci z domów dziecka.
 
 

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946