Programy i akcje

Życzenia

12 2006Wszystkim Przyjaciołom "Diamentu"
składam serdeczne życzenia
przeżywania Świąt Bożego Narodzenia
w atmosferze życzliwości, radości i spokoju,
a także wiele pomyślności w Nowym 2007 Roku

Ryszard Gutkowski
Dyrektor ChCE "Diament"

 

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia inspiruje nas do życzliwego patrzenia na świat i otaczających nas ludzi. Sama myśl o Świętach powoduje, że stajemy się lepsi i radośniejsi, a w sercach naszych pojawia się pragnienie obdarowywania innych. Jesteśmy bardziej wrażliwi na los tych, którym mniej poszczęściło się w życiu niż nam.

Od wielu lat prowadzimy systematyczną pracę z dziećmi z domów dziecka i z rodzin dysfunkcyjnych. Okres Świąt jest dla nas szczególnym wyzwaniem, bo wiemy, że dla niektórych dzieci ten czas nie zawsze kojarzy się z czymś przyjemnym. W swoich domach są one często świadkami nadużywania alkoholu i doświadczają przemocy. Nie chcielibyśmy, aby nasi podopieczni ze smutkiem spuszczali głowy, kiedy inne dzieci są obdarowywane przez swoich rodziców. Dlatego zamierzamy przygotować dla nich przedświąteczne spotkania, na których wręczymy im prezenty. Będzie to też wspaniała okazja, aby opowiedzieć im o prawdziwym przesłaniu Świąt Bożego Narodzenia, o wyjątkowym darze, jakim było przyjście na świat Zbawiciela.

Zapraszamy wszystkich ludzi o wrażliwych sercach do przyłączenia się do nas w przygotowaniu Akcji Świątecznej 2006. Wielu z Was od dłuższego czasu ma swój udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez Diament. To również dzięki Wam udało się nam zorganizować świąteczne projekty w latach ubiegłych. Wierzę, że i w tym roku z radością włączycie się do współpracy.

Razem możemy uczynić więcej, aby świat wokół nas mógł być radośniejszym.

"Świąteczny apel"

Każdy z nas może włączyć się w zmienianie świata na lepsze. Nie potrzeba do tego wielkich akcji. Centrum "Diament" postawiło na systematyczne sianie dobra poprzez codzienną postawę oraz poprzez zajęcia w Klubach i różne programy w czasie roku szkolnego i wakacji. Wierzymy, że dobro rodzi dobro. Nasza działalność jest możliwa dzięki dotacjom oraz ofiarom osób prywatnych, firm i instytucji. Dlatego zapraszamy wszystkie osoby wrażliwe na potrzeby dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej do wsparcia naszych wysiłków.

Niech radość Świąt rozleje się do wielu serc i niech trwa przez cały rok. Jest to naszym pragnieniem. Może to sprawić też Twój dar świąteczny, który może stać się początkiem łańcucha dobrej woli.

Wsparcie finansowe możesz przelać na konto podane u dołu tej strony lub wysłać w formie czeku.

25 zł - pokrywa koszt udziału jednego dziecka w Wigilijkowym Spotkaniu
30 zł - kosztuje udział jednego dziecka z domu dziecka w spotkaniu weekendowym
75 zł - wynosi koszt uczestnictwa jednego dziecka w zajęciach świetlicowym w ciągu miesiąca
100 zł - daje szansę jednemu dziecku na udział w półkoloniach zimowych

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946