Programy i akcje

Dzieci szczególnych wyzwań

12 2006 beata bigTaki był temat interesującego spotkania, które zorganizowaliśmy w sobotę 18 listopada w Białymstoku. Głównym gościem spotkania była Beata Jaskuła-Tuchanowska, mama dziecka autystycznego, poetka, pisarka i nauczycielka. W czasie wzruszającego wystąpienia opowiedziała o walce o zdrowie i życie niepełnosprawnej córki. Jednocześnie była to też opowieść o walce o społeczną akceptację i prawo do normalnego życia dla ludzi niepełnosprawnych umysłowo.

12 2006 beata1 bigWiedza na temat problemów i przeżyć rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne jest w naszym społeczeństwie ciągle niedostateczna. Powoduje to, że rodzice dzieci szczególnych wyzwań często spotykają się z niezrozumieniem i brakiem akceptacji, co dodatkowo obciąża ich psychicznie. Beata Tuchanowska opowiedziała, jak z nadzieją można podejmować, mimo wszystko, tak trudne wyzwania.

12 2006 beata2 bigSpotkanie było wspaniałą okazją do bliższego przyjrzenia się zagadnieniu wychowywania dzieci niepełnosprawnych, a także do poznania świata emocji rodzin, które bohatersko zabiegają o usprawnienie i usamodzielnienie swoich dzieci. Ci, którzy zmagają się z podobnymi wyzwaniami otrzymali zastrzyk nadziei, pozostałe osoby niewątpliwie będą bardziej wrażliwe na los dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

12 2006 beata3 bigUzupełnieniem opowieści Beaty Tuchanowskiej były ciekawe utwory w wykonaniu zespołu muzycznego z Gdańska w składzie: Violetta Sierla, Janusz Sierla i Remigiusz Urbański. Teksty śpiewanych piosenek pochodzą z tomików poezji B. Tuchanowskiej.

Osoby zainteresowane tematem spotkania odsyłamy do książki "Księżycowe dziecko", która można zakupić w naszym Centrum wysyłając zamówienie na adres podany u dołu strony www.

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946