Programy i akcje

Czym Święta są dla nas?

2Święta Bożego Narodzenia w wielu domach są świętami choinki z kolorowymi bombkami, karpia, barszczu z uszkami i... często nic poza tym. We współczesnym skomercjalizowanym świecie nawet zwyczaj "świąt rodzinnych" przestaje być wartością godną kultywowania. Dla nas okres przygotowań do tych świąt jest szczególnym czasem, w którym możemy wyjaśniać naszym podopiecznym ich właściwe przesłanie.

 

1W naszych świetlicach i w ramach programu spotkań dla dzieci z domów dziecka organizujemy rodzinne wieczory wigilijkowe. Staramy się uświadomić dzieciom, że jest to wspomnienie narodzin Jezusa, największego Daru, Prezentu, jaki otrzymaliśmy od Boga i ten fakt powinien być w tym dniu najważniejszy.

Prezenty przekazane z miłością...

3Czas tych Świąt jest również czasem wzajemnego obdarowywania się prezentami. Dla naszych podopiecznych prezenty nie są zwykłymi przedmiotami. Świadczą o tym, że dzieci są dla nas ważne. Stanowią pewien element dopełnienia więzi emocjonalnych jakie budujemy przez cały rok. Gdy dzieci otwierają swoje paczki możemy obserwować radość nie tylko na ich twarzach ale też na twarzach ich rodziców.a1

Dla wielu rodzin jest to konkretne wsparcie materialne. Przedmioty takie jak przybory szkolne, ubranie, gry edukacyjne, w istotny sposób odciążają budżet domowy.

a3a2Zapraszamy osoby o wrażliwym sercu do przyłączenia się do naszej Akcji Świątecznej.

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946