Programy i akcje

Wiosenne wydarzenia w "Diamentowych" Klubach

wiosnawklubach8W świetlicy "Dziecięcy Klub Przyjaciół" w Warszawie warto zwrócić uwagę na dwa wydarzenia. Najpierw miała miejsce rowerowa majówka, a potem widowisko teatralno-taneczne.

Celem rowerowej wycieczki było Jezioro Czerniakowskie. To był duży wyczyn dla naszych klubowiczów, wiec jazda z licznymi postojami trwała półtorej godziny. Ale wysiłek został wynagrodzony atrakcyjnym wypoczynkiem połączonym z ciekawymi grami i zabawami, jak podchody. Oczywiście nie zabrakło też posiłku, który bardzo smakował na świeżym powietrzu i w gronie przyjaciół. Dodatkową atrakcją był postój przy zagrodzie z końmi. Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze i stała się okazją do zawiązania bliższych relacji ze sobą.

wiosnawklubachNieco inny charakter miało wydarzenie związane z Dniem Dziecka. To był wyjątkowy Dzień Dziecka. Wychowawcy z dziećmi postanowili go spędzić w odmienny sposób niż czyni się to tradycyjnie. Otóż 1 czerwca przedstawili widowisko teatralno-taneczne pt. "Sztuka spełniania marzeń" w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Warszawy przy ul Zbaraskiej 1. W czasie tego widowiska zaprezentowana dwa przedstawienia : "Trzy świnki"- wykonane przez grupę dzieci młodszych, oraz "Złotowłosa i niedzwiadki"- w wykonaniu dzieci starszych. Wszystkie dzieci zatańczyły dwa układy taneczne, które bardzo spodobały się publiczności, tak bardzo, że dzieci bisowały. Celem przygotowania widowiska było zebranie funduszy na kino. To był bardzo miły i pożyteczny czas. Dzieci bawiąc się zapracowały na wspólne pójście do kina. Oczywiście, jak przystało na Dzień dziecka po widowisku nie zabrakło słodyczy i ulubionych napojów. A potem już w świetlicy dzieci otrzymały prezenty.

wiosnawklubach2W Klubie "Diament" w Białymstoku atmosfera wiosenna przejawiała się w tematyce wykonywanych prac plastycznych i praktycznych. W okresie Świąt Wielkanocnych dzieci wykonywały pocztówki świąteczne oraz wielkanocne pisanki. Pierwsze wiosenne promienie słoneczne zachęciły nas do wyjścia na podwórku, a więc były zabawy z piłką, ze skakanką i gumą do skakania.

wiosnawklubach3Szczególnym wydarzeniem dla dzieci były dwa święta - Dzień Matki, no i oczywiście Dzień Dziecka. Mamy otrzymały od dzieci laurki z życzeniami, a także prezent w postaci korali wykonanych w Klubie.

wiosnawklubach4Dużą radość sprawił naszym podopiecznym Dzień Dziecka w Klubie. Było dużo zabaw i konkursów z nagrodami. Świąteczny nastrój przejawiał się też w posiłku, który w tym dniu był inny niż zwykle. Były pyszne lody ze śmietaną i galaretą, owoce oraz napoje, które dzieci uwielbiają. Punktem kulminacyjnym programu było wręczenie prezentów. Dzieciom trudno było się rozstać i dlatego przedłużały pożegnanie. Uśmiech dzieci i ich zadowolenie jest zawsze dla nas nagrodą z włożony wysiłek.

wiosnawklubach5wiosnawklubach6Bardzo oczekiwane przez dzieci są noclegi i pobyt w prywatnych domach zaprzyjaznionych rodzin. Ten czas jest szczególnie cenny dla nich, a każdy szczegół wizyty przeżywany w rozmowach z kolegami i koleżankami po powrocie. Czasami trzeba tak niewiele, aby uczynić życie drugiego człowieka bardziej radosnym.

wiosnawklubach7Aby komuś sprawić przyjemność przekazujemy prezenty. Te dzieci bardziej od prezentów potrzebują tak mało - naszej uwagi i naszego czasu. Chcą poczuć, że po prostu nam na nich zależy.

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946