Obozy i półkolonie

"Diamentowe" półkolonie zimowe

1Tradycyjnie w czasie ferii zimowych zostały zorganizowane półkolonie zimowe w klubach "Diamentowych". Odbyły się one w dniach od 26 do 30 stycznia 2009r.
W Dziecięcym Klubie "Diament" w Białymstoku tematem przewodnim była opieka nad zwierzętami domowymi. Był dzień akwariowy w którym dzieci dowiedziały się jakie są zasady zakładania akwarium, przeprowadzone zostały badania chemiczne wody. Gościliśmy Panią weterynarz, która opowiedziała o zasadach hodowania psów w warunkach domowych. Gimnazjaliści mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach w studium tańca Fair Play. Było również wyjście do kina. Bardzo atrakcyjnym elementem półkolonii były zajęci kulinarne. Dzieci wspólnie piekły gofry i robiły sałatkę jarzynową.

3W Dziecięcym Klubie Przyjaciół w Warszawie tematem przewodnim był film. Klubowicze dowiedzieli się jak powstał pierwszy film i kiedy był wyświetlony. Dzieci poznały również różne rodzaje filmów poprzez ich oglądanie i dyskusję nad różnicami pomiędzy poszczególnymi gatunkami.

2Dużą atrakcją półkolonii były wyjazdy na łyżwy oraz wyjście do Pałacu Młodzieży (W Pałacu Kultury i Nauki) na wystawię rybek akwariowych.

 

 

 

 

 

 

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946