Obozy i półkolonie

STĘŻYCA 2008 - WSPOMNIENIA Z OBOZU

16 mTegoroczny obóz odbył się w dniach od 15 do 25 lipca w Stężycy koło Kartuz. Po raz kolejny odwiedziliśmy tę piękną kaszubską miejscowość położoną nad jeziorami i po raz kolejny wróciliśmy z bogatym bagażem wspomnień i doświadczeń.
W obozie uczestniczyło 36 osób, w tym 27 dzieci i 9 osób kadry. Dzieci pochodziły z: Klubu "Diament" w Białymstoku, świetlicy "Dziecięcy Klub Przyjaciół" w Warszawie, Domu Dziecka w Supraślu.
Dzieci były w wieku od 6 do 16 lat. Pomimo dużej rozpiętości wieku, dzięki małym grupom liczącym od 3 do 5 dzieci, udało się nam stworzyć rodzinną atmosferę.
Kiedy pogoda dopisywała czas do obiadu upływał nam na błogim leniuchowaniu na plaży ogrzanej słońcem i kąpielach w ciepłym jeziorze. Gdy padał deszcz organizowaliśmy zawody sportowe oraz zabawy na terenie obiektu. W Programie dnia były też różnorodne zajęcia. Wśród nich Spotkania Odkrywców w trzech grupach wiekowych. Dzieci odkrywały różne prawdy duchowe. Były też gry, zabawy, twórczość artystyczno - użytkowa, zajęcia muzyczne i taneczne. Dzień kończyły "Wieczorne Niespodzianki". W tym czasie każda grupa mogła wykazać się talentami aktorskimi i pomysłowością swoich członków. Oczywiście grupa wychowawców również. Był to także czas na wspólne śpiewanie, słuchanie opowieści "Tęczowy ogród" oraz oglądanie cyklu przedstawień kukiełkowych (mapetów).
Każdy obóz jest dla nas szczególnym wyzwaniem. Wymaga dużego zaangażowania i wiele pracy. Jednocześnie zawsze jest niesamowitym doświadczeniem i świadectwem Bożego działania.telkst

 

 

Zdjęcia:

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946