Kluby

Piłkarskie lato w Młodzieżowym Klubie "Schron"

3

Wielu młodych ludzi z Klubu "Schron" pasjonuje się piłką nożną. Są nie tylko kibicami, oczywiście przede wszystkim białostockiej "Jagiellonii", ale co jest bardzo istotne, czynnie uprawiają tę dyscyplinę sportu. Wykorzystują każdą sposobność do gry, czy to na boisku osiedlowym, na boisku Orlika, czy też na hali. Rozgrywają mecze we własnym gronie, sparingi, a także uczestniczą w turniejach. Wcześniej pisaliśmy o sukcesach w czerwcowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Supraślu. Przygoda z piłką nożną tego lata nie zakończyła się na tym wydarzeniu. Przez całe wakacje, w piątki i soboty, młodzież korzystała z możliwości gry na boisku Orlika, przy Szkole Podstawowej Nr 37. 
     Na szczególne podkreślenie zasługuje udział młodzieży w bardzo ciekawym wydarzeniu piłkarskim - I Turnieju Szóstek, rozgrywanym w ramach IX edycji Genticus Cup'11 - zorganizowanym przez Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne "Genticus" w dniach 6 - 28 sierpnia 2011 r. w Białymstoku. W Turnieju, mającym miejsce na boisku Orlika przy Szkole Podstawowej nr 37, wzięły udział 24 zespoły. 
Reprezentacja Młodzieżowego Klubu "Schron" odniosła duży sukces, bowiem zajęła 3 miejsce. Jednocześnie należy podkreślić, że nasza drużyna w grach finałowych zremisowała z najlepszą drużyną Turnieju, a tylko 1 bramką ustąpiła drużynie, która zajęła drugą pozycję. Oczywiście chłopcom z naszej drużyny należą się gratulacje za znalezienie się w gronie zwycięzców, tym bardziej, że jest to ich pierwszy udział w tym turnieju piłkarskim. Przy okazji wyrażamy uznanie Towarzystwu "Genticus" za zorganizowanie bardzo ciekawej i pożytecznej imprezy sportowej.

 

Zdjęcia:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946