Kluby

Zabawy z Tkaniną w Klubie

1b zima05Centrum "Diament" zorganizowało specjalny program w ramach ferii zimowych w Dziecięcym Klubie "Diament" przy ul. Berlinga 40 w Białymstoku. Nosił on nazwę "Zabawy z tkaniną". Uczestniczyły w nim dzieci w wieku szkolnym.

 

Zgodnie z tematem w ciągu całego tygodnia dzieci wykonywały prace z różnego rodzaju tkanin np., pacynki pajacyków - naklejając filcowe elementy twarzy na rękawice. Było też malowanie torebek, gąsienica zrobiona ze skarpetek i narzuta z portretem każdego dziecka wykonanym własnoręcznie. Pewnego dnia dzieci naklejały logo "Diamentu" na koszulki, które potem dostały w prezencie.

2b zima05Ważnym elementem spotkań były występy muppetów: Marcina i Magdy. Przedstawienia poruszały ważne tematy dotyczące relacji między dziećmi. Mówiliśmy o przyjaźni, naszych życiowych wyborach, pomaganiu słabszym itp.
Zabawy w tkaniną
Oprócz muppetów dzieci wystawiły własne przedstawienia. Kilkuosobowe grupy teatralne same napisały scenariusze i za pomocą pacynek wystawiły je dla pozostałych uczestników programu. Miało też miejsce kilka konkursów, np. konkurs budowli z klocków lego zatytułowany "Kosmos", zespołowy konkurs origami i bardzo emocjonujące zawody na znajomość szyfru Morse'a. Zimowy program zakończył się robieniem wspólnych zdjęć i wręczeniem paczek uczestnikom.

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946