Archiwum

Sarbinowo morskie 2001

1sarbinowo01Turnus rehabilitacyjny dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi odbył się w tym roku po raz pierwszy nad samym morzem, w Sarbinowie Morskim. Po raz pierwszy też mieszkaliśmy w ośrodku wczasowo-rehabilitacyjnym o wdzięcznej nazwie "Kamyczek", dzieląc go wraz z innymi grupami wczasowiczów.

 

Kadra turnusu składała się z grupy polskiej i angielskiej. 11-osobowej grupie specjalistów z Wielkiej Brytanii przewodził pastor Tim Burt. Oprócz małżeństwa Burt i "szyjącej" Jenny wszyscy uczestnicy z Anglii byli z nami po raz pierwszy. Każdy z nich miał już spore doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Do kadry polskiej, zorganizowanej przez Henryka Kufelda, dołączyło w tym roku kilka nowych osób z Lublina, które aktywnie uczestniczyła w pracach prowadzonej tam od niedawna świetlicy terapeutycznej. W tym roku spośród dzieci niepełnosprawnych wyłoniliśmy grupę młodzieży, która pracowała pod opieką Sylwii i Alana.

2sarbinowo01Sarbinowo 2001
Program obozu nastawiony był na rehabilitację jego rehabilitacyjno-wypoczynkowych założeń. Najbardziej zapaleni amatorzy ćwiczeń mieli okazję wstać bardzo wcześnie i przywitać dzień rozgrzewką na plaży, prowadzona przez Bożenę Jaworską. Spotkania poranne i wieczorne, były bardzo ciekawie i profesjonalnie prowadzone przez Zofię Głuszeki Tima Burta, zapoznawały nas z dziećmi - bohaterami historii biblijnych, m.in. małym Mojżesze, Samuelem, braćmi Ezawem i Jakubem. W lepszym zrozumieniu i zapamiętaniu opowiadanych historii pomagały nam scenki odgrywane przez grupę młodzieżową, a także niektórych członków personelu. Wspaniała atmosfera tych spotkań sprawiła, ze każde dziecko mogło czuć się akceptowane i kochane.

Po lekcji biblijnej, dzieci z zadowoleniem wykonywały robótki a rodzice mieli okazję posłuchać Tima, który mówił na podstawie Biblii o tym jak być dobrym rodzicem. Potem, jeśli pogoda dopisywała, szliśmy nad morze, wyposażeni w koce, łopatki, wiaderka, wiatrochrony i inne potrzebne akcesoria plażowe. Pod baczną opieką wychowawców dzieci mogły popływać, budować domki z piasku czy pójść na spacer wzdłuż brzegu. Wieczorem dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z szycia prowadzone z ogromnym zapałem przez Jenny i lekcje angielskiego, które prowadziła Liz. Młodzież miała okazję pobrania kilku lekcji tańca u Aniki, które zakończyły się udanym występem. Ponadto Pani dyrektor ośrodka przywitała nas i pożegnała sympatycznym wieczorkiem.

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946