Archiwum

Tydzień Australijski w Klubie w Warszawie

2w zima05W dniach od 14 do 20 lutego w Dziecięcym Klubie Przyjaciół w Warszawie odbył się specjalny program w ramach ferii zimowych. Na ten czas zaplanowaliśmy podróż na inny kontynent. Wraz z dziećmi pojechaliśmy do Australii. Podróżowaliśmy przysłowiowym palcem po mapie, ale bawiliśmy się świetnie oglądając zdjęcia i poznając pokrótce historię tego kraju. Mogliśmy poznać rdzennych mieszkańców Australii, zwierzęta tam żyjące i zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Wykonaliśmy mapy z konturami, robiliśmy wyścigi udając kangury i dobrze się bawiliśmy.

 

Na jeden dzień opuściliśmy Australię, a wybraliśmy się do Niemiec. Odwiedził nas gość z tego kraju. Mieliśmy możliwość poznać ciekawe miejsca, sławnych ludzi, obyczaje. Była to ciekawa lekcja. Dodatkową atrakcją była możliwość nauki języka niemieckiego. Nauczyliśmy przedstawiać się, liczyć, i paru podstawowych, przydatnych zwrotów. Nasz gość został z nami do końca tygodnia, prowadząc lekcje, a my kontynuowaliśmy podróż po Australii.
Tydzień Australijski
Każdy kolejny dzień był poświęcony jednemu charakterystycznemu zwierzęciu. Mieliśmy wiec dzień dziobaka, psa dingo, koala. Były to ciekawe dni wypełnione informacjami o tych zwierzętach. Na zajęciach plastycznych staraliśmy się rysować, malować, lepić i wyklejać te nowo poznane zwierzaki. Oprócz tego mieliśmy dużo czasu na gry i zabawy. Ostatni dzień przepełniony był konkursami i podsumowaniem tego czego się nauczyliśmy. Mieliśmy konkurs wiedzy o Australii, oraz konkurs plastyczny, którego tematem była Australia. Był to miły i ciekawy czas.

Zdjęcia:

KONTO:

Bank PEKAO S.A. Al.Jerozolimskie 65/79, 00-950 Warszawa
Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
23 1240 1066 1111 0000 0006 3946